IWA 2012 - Norimberk 9. - 12. 3. 2012

IWA 2012 – Norimberk - 9.-12.3.2012

Začátkem března se v Norimberku uskutečnil tradiční, již 39. ročník výstavy IWA & Outdoor Classics. Mezi 1 204 vystavovateli z celého světa mohli návštěvníci najít také stánek společnosti ALFA-PROJ. Na letošním veletrhu jsme představili spoustu žhavých novinek.

Bezesporu největší novinkou byla jednoranná puška ALFA JUNIOR ráže 6mm ME Flobert court, s válcovým odsuvným závěrem. Tato puška je určena pro výcvik ve střelbě a získání základních návyků k manipulaci se zbraní tohoto typu. Zbraň je jednoduché konstrukce, závěr je uzamčen do výhozního okna. Úderník je přímoběžný a po uzavření závěru je nutné jej natáhnout za palečník v jeho zadní části, čímž dojde k zaskočení ozubu spouště za záchyt úderníku. Spoušť je bez nastavitelných parametrů chodu. Zbraň není vybavena pojistným ústrojím. Mířidla jsou otevřená s možností stranového a výškového nastavení hledí, muška je nalisována do drážky v hlavni. Povrchová úprava je černění. Pažba je dřevěná s gumovou botkou bez možnosti nastavení lícnice či botky. Rozměrově a konstrukčně je zbraň přizpůsobena pro mládež ve věku od 10-15let.

Další inovací, která byla představena na výstavě  je vývoj kompenzátoru pro revolvery ráže .357 Magnum. Tento kompenzátor je zařazen nově do nabídky pro všechny revolvery ráže .357 Magnum od délky hlavně 4“. Cílem této úpravy je eliminace zpětného rázu při výstřelu při zachování veškerých kvalit a parametrů uvedených zbraní. V případě, že tato novinka bude kladně přijata ze strany zákazníků, budeme se snažit v souvislosti s blížícím se 20. výročím založení společnosti představit revolver typu IPSC - revolver určený pro praktickou střelbu.

Nabídka revolverů řady "sport", byla rozšířena o revolvery typu ISSF - jedná se o upravené revolvery této řady, které disponují upravenými plášti hlavně a splňují veškeré parametry potřebné pro účast v mezinárodních střeleckých soutěžích dle pravidel ISSF.

Poslední novinkou představenou na letošním veletrhu IWA & Outdoor Classics je rozšíření nabídky povrchových úprav pro volně prodejné zbraně. Jedná se o povrchovou úpravu matného niklu (satén). Všem návštěvníkům, kteří zavítali na náš stánek děkujeme a věříme, že i v příštím roce k nám opět naleznete cestu.


Veletrh IWA 2012 a zbrane Alfa ProjVeletrh_IWA_2012_Alfa_Pro1mVeletrh_IWA_2012_Alfa_Pro2mVeletrh_IWA_2012_Alfa_Pro4m Veletrh_IWA_2012_Alfa_Pro5mVeletrh_IWA_2012_Alfa_Pro3m

Akce
17.05.2023 prodejna uzavřena

Z technických důvodů zavřeno

více 16.-17.03.2023 prodejna uzavřena

Máme volno!

více PF 2023

Veselé Vánoce a vše dobré do nového roku 2023!

více
Napsali o nás
Revolvery, flobertky, pistole a zbraně Alfa na videu.

Revolvery, flobertky, pistole a další zbraně Alfa Proj na videu.

více Recenze praktika na revolver Parabuldog

Pavel Faltýsek, 51 let, ředitel gymnázia, o střelbě z revolveru Parabuldog. Postřehy, zkušenosti ostříleného praktika. Zbraň pod drobnohledem zkušeného uživatele bez příkras, spokojenost i čím se dá vylepšit.

více Služební revolver vs. služební pistole

Co když se konstrukčním rozvojem podaří zmenšit náskok samonabíjeích pistolí a navíc, co když budou revolvery používat nejrozšířenější policejní pistolové náboje? Osloví pak více profesionálů? To je otázka, kterou si položil odborník v článku "Nový služební revolver v "devítce".

více