Zbraně a střelivo - testy

Na těchto stránkách našeho webu, jsme se rozhodli dát prostor lidem, kteří zbraněmi žijí. Jedním z nich je i Bc. Radovan Kaděra, jehož profil dnes uvádíme. Budete zde mít možnost srovnat si svoje poznatky, přečíst si o osobních zkušenostech s určitým druhem střeliva a zbraně atd.,  s doprovodem o názor a argumenty i z jiné strany, z naší, zastoupené panem Pekaříkem, vedoucím naší firemní prodejny nebo třeba i z Vaší, pokud nám svůj názor ke zveřejnění pošlete.

 

PROFIL:

Bc. Radovan Kaděra - nar. 7.5.1977. Již v dětských letech ho zajímalo vše, co souvisí se zbraněmi. Ve školních letech četl veškerou dostupnou literaturu, a započal se sportovní střelbou. Vyučil se v Královopolské strojírně v Brně jako obráběč kovů, ale touha poznávat zbraňové systémy a mechanismy ho vedla ještě  do Zbrojovky Brno, kde prošel rekvalifikací na puškaře.
RK5unif mRK2 Police mRK4 ammo mRK3m
Ani po základní vojenské službě u 4. Brigády rychlého nasazení ho zbraně nepřestaly obklopovat, neboť byl nejdříve pracovníkem ochranky a později po doplnění studií na střední zemědělské škole ve Valticích  se stal strážníkem Městské Policie Brno. Později se stal velitelem Městské Policie v Hustopečích a opět doplnil vzdělání - tentokrát vystudoval právo a bankovnictví na Bankovním institutu Praha. Potom začal s prací v rodinné firmě, realitní kanceláři. Posledních několik let se opět vrátil coby voják do Aktivních záloh Armády ČR. Jeho profese puškaře ho tady předurčila vykonat si vojenský kurz na funkci zbrojíř, kterou vykonává u Brněnské roty AZ.

Radovan se věnuje přibližně od třinácti let sportovní střelbě. Začínal vzduchovkou, asi v šestnácti letech přešel na malorážní i velkorážní pistole. Od roku 1994 je členem sportovního střeleckého klubu policïe Břeclav. Poslední roky závodí také za armádu, a to i na mezinárodních závodech pořádaných pro vojska NATO například v Polsku nebo Rakousku či na Slovensku. Umisťuje se na předních pozicích nejen z pistole, což je jeho oblíbená disciplína, ale také z útočných pušek. Je držitelem zlaté střelecké výkonnostní třídy vojsk NATO jak z pistole, tak z útočné pušky.

 

RK1mRK Sahara m

Kromě sportu se ve svém volném čase zabývá reálnám účinkem ručních zbraní jednotlivce. Provádí porovnávání ráží, měření rychlostí i energií střel jednotlvých zbraní a typů munice. Zejména jej však zajímají praktické poznatky, průbojnost, efektivnost, reálná přesnost na větší vzdálenosti a praktická použitelnost v boji. V omezené míře se zabývá také nástražnými systémy, municí nebo jej zajímá i profese pyrotechniků.

Editor: Karel Černoch

Akce
Uzavření prodejny v pátek 29. září 2023

Z důvodu nadcházejícího státního svátku zavřeno.

více Dovolená v ALFAPROJ prodejně zbraní

Pozor na otevírací dobu!

více NORINCO M1911 A1 „2023"

aneb NORINCO JE ZPĚT A V NOVÉM!

více
Napsali o nás
Revolvery, flobertky, pistole a zbraně Alfa na videu.

Revolvery, flobertky, pistole a další zbraně Alfa Proj na videu.

více Recenze praktika na revolver Parabuldog

Pavel Faltýsek, 51 let, ředitel gymnázia, o střelbě z revolveru Parabuldog. Postřehy, zkušenosti ostříleného praktika. Zbraň pod drobnohledem zkušeného uživatele bez příkras, spokojenost i čím se dá vylepšit.

více Služební revolver vs. služební pistole

Co když se konstrukčním rozvojem podaří zmenšit náskok samonabíjeích pistolí a navíc, co když budou revolvery používat nejrozšířenější policejní pistolové náboje? Osloví pak více profesionálů? To je otázka, kterou si položil odborník v článku "Nový služební revolver v "devítce".

více