Nákupní košík

Napsali o nás

Střelecká revue 2/2005 - ŠESTIPALCOVÉ REVOLVERY 357 Magnum

Náboj 357 Magnum se stal patrně nejoblíbenějším a nejpoužívanějším nábojem s přívlastkem „Magnum“ na světě. Je totiž jakýmsi „zlatým středem“ mezi náboji, které se tímto přívlastkem jen chlubí, a supervýkonnými s nadměrným zpětným rázem. Byl firmou Smith & Wesson zaveden již v r. 1935. Jeho rozšíření do policejních složek však přibrzdila válka, se kterou pochopitelně vyvstaly větší starosti než neuspokojivý zastavující účinek policejních „osmatřicítek“. Po roce 1945 se pak stal favoritním nábojem služebních revolverů a také milovníků velké rány.

Střelecký magazín 1/2005 - PISTOLE ALFA

Brněnská firma ALFA-PROJ s.r.o., známý český výrobce revolverů ALFA Steel a Holek, představila již v r. 2002 své pistole ALFA Combat a Defender. Oba typy zaznamenaly na našem i zahraničním trhu poměrně slušný obchodní úspěch. Doposud však v našem odborném tisku nebyly pistole ALFA popsány detailněji jak konstrukčně, tak i z hlediska jejich vzniku. Proto jsme se rozhodli čtenáře Střeleckého magazínu o těchto zajímavých zbraních podrobněji informovat.

Střelecká revue 9/2004 - ALFA HUNTER

Společnost ALFA-PROJ spol. s r.o. se na základě zahraniční poptávky rozhodla ke kroku, který se u výrobců revolverů již stává tradicí: ze své zavedené konstrukce revolveru vytvořila dlouhou zbraň – tedy revolverovou pušku, neboli karabinu. Nová řada těchto zbraní se nazývá ALFA HUNTER a jak název napovídá, uchází se o zájem nejen sportovních střelců, ale také lovců.

Střelecká revue 4/2004 - REVOLVERY ALFA STEEL

V dnešní době, kdy na trhu služebních zbraní v hromadném měřítku převládly samonabíjecí pistole, si revolvery stále udržují mnoho nadšených uživatelů. Čím je to způsobeno? Pomineme-li sentimentální stránku historických souvislostí a soustředíme se na technické důvody soudobých uživatelů pak zjistíme, že mnoho jich stojí za vážné zamyšlení. Proto potěšíme srdce revolverářů.

Střelecký magazín 11/2003 - 10 LET FIRMY ALFA - PROJ

Letmo jsme se o tom zmínili již v článku o pistolích ALFA v SM 4/2003. Ano, jeden z menších, avšak na pevných základech stojících českých výrobců zbraní letos slaví již deset let od svého založení. To je jistě dobrý důvod k tomu, abychom se za uplynulou dekádou brněnské firmy ALFA - PROJ alespoň ve stručnosti ohlédli.

Střelecká revue 4/2003 - ALFA steel, Combat a Defender

Brněnská firma ALFA - PROJ spol. s .r. o. byla založena roku 1993 a tak letos slaví desáté narozeniny. Podnik, který má od nových vlastníků pronajatou část objektu v areálu brněnské Zbrojovky, byl dosud znám především výrobou plynových, flobertkových a "ostrých" revolverů ALFA, Holek aj. na rámu ze zinkové slitiny. Právě na začátku letošního roku firma vyrobila stotisící revolver. V poslední době k tomu přibyla sériová výroba revolverů s ocelovým rámem a zcela nedávno i výroba samonabíjecích pistolí. Ze skromných začátků tak vyrostl podnik, který už ve světovém přehledu zbrojovek nelze pominout, protože 80 procent produkce zbraní vyváží do čtyř desítek zemí téměř na všech kontinentech.

Střelecká revue 1/2001 - Zbraň na leden - ALFA steel

Produkce plynových i ostrých revolverů byla založena na rámu ze zinkové slitiny, který je lehčí než ocelový a lépe se opracovává, takže revolvery mohou být lacinější. U ostrých zbraní s tímto rámem se někdy diskutuje o jejich životnosti, i když zbraně z ALFA - PROJ při oficiálních zkouškách vydržely mnohem víc než požadovaných 5000 ran. Zvláště potom, co byla konstrukce doplněna součástí zamezující vypalování rámu na přechodu z válce, životnost i u výkonnějších zbraní ráže 38 Special prý závisí jenom na životnosti hlavně. Nové revolvery ALFA steel s ocelovým rámem však představují významné obohacení výrobního sortimentu. Zároveň jsou znakem technologické vyspělosti, která firmě ALFA - PROJ zřejmě zajistí konkurenceschopnost a postup do vyšší kategorie v relativně úzkém okruhu světových ..

Strana 4 z 4
1 | 2 | 3 | 4
Akce
PF 2022

Přejeme Vám veselé Vánoce a vše dobré do nového roku 2022!

více Provozní doba během vánočních svátků

23.12.2021 - 7.1.2022 ZVAŘENO

více !! 18. - 19.11.2021 prodejna uzavřena !!

Vážení zákazníci, z důvodu státního svátku bude naše podniková prodejna ve dnech 18. - 19.11.2021 uzavřena. Budeme se na Vás opět těšit od pondělí 22.11.2021.…

více
Napsali o nás